Et spejl med flere funktioner

Spejlet er designet med ønsket om at skabe et multifunktionelt møbel, der kan tilgodese den voksende trend med at tænke grønt og planter ind i indretningen. 

Rikke Frost har designet spejlet med inspiration fra 1950’ernes metalmøbler med brug af simple former i kombination med et funktionelt perspektiv. 

Bag spejlet er en hylde, der kan bruges til planter, cremer eller andet alt efter, hvilket rum spejlet placeres i. Der er ligeledes mulighed for at hænge bøjler til tøj. Derudover fungerer rammen også som en forlænget arm til opbevaring eller ophæng af tøj, smykker, håndklæder etc.

www.woud.dk 

Dimex aps

Sponseret

Nordstil Summer 2026: Fokuseret og fuld af nye produkter til efterår og vinter

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

03.06.2026Designbase.dk

imm cologne 2027 melder om stærk tilslutning

02.06.2026Designbase.dk

Restmaterialer rykker ind i designbranchen

28.05.2026Designbase.dk

FRAMING samler 51 internationale designbrands

28.05.2026Designbase.dk

Maison&Objet genopliver Design District i 2026

27.05.2026Designbase.dk

House Doctor vinder Design Favoritter 2026

26.05.2026Designbase.dk

Fra naturens performance til cirkulær økonomi

21.05.2026Stelton A/S

Sponseret

Vibeke Klint-sengetøj vinder Design Favoritter 2026

20.05.2026Designbase.dk

Ny konference sætter fokus på care og repair

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023