Et spejl med flere funktioner

Spejlet er designet med ønsket om at skabe et multifunktionelt møbel, der kan tilgodese den voksende trend med at tænke grønt og planter ind i indretningen. 

Rikke Frost har designet spejlet med inspiration fra 1950’ernes metalmøbler med brug af simple former i kombination med et funktionelt perspektiv. 

Bag spejlet er en hylde, der kan bruges til planter, cremer eller andet alt efter, hvilket rum spejlet placeres i. Der er ligeledes mulighed for at hænge bøjler til tøj. Derudover fungerer rammen også som en forlænget arm til opbevaring eller ophæng af tøj, smykker, håndklæder etc.

www.woud.dk 

Formex

Sponseret

Formex kickstarts the design autumn

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

14.10.2025Designbase.dk

Fire dage med inspiration idéudveksling og designkultur

14.10.2025Designbase.dk

Et nyt løfte. En ny æstetik. Og en ny måde at være designbrand på

14.10.2025Designbase.dk

Julestemningen er positiv

13.10.2025Lübech Living ApS

Sponseret

Vidensdeling på tværs af grænser

10.10.2025Dimex aps

Sponseret

Christmasworld, Creativeworld og Ambiente

10.10.2025Designbase.dk

Hammel Furniture og Stilling går sammen om showroom

10.10.2025Dimex aps

Sponseret

Make the Market Moment Yours

09.10.2025Designbase.dk

EuroShop 2026 fejrer 60 år som verdens førende retailmesse

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023