Formland rykkes formentlig til marts

Der ledes efter nye datoer.

Foto: Tony Brøchner / MCH.

Formland Spring 2021, der skulle have været holdt fra 4.-7. februar rykkes til alternative datoer i marts.

Det sker på grund af Regeringens forlængede coronarestriktioner, der gør det umuligt at gennemføre messer frem til 28. februar 2021. Formland er derfor nødsaget til at finde nye datoer til Formland Spring 2021.

“Vi arbejder allerede på højtryk i samarbejde med branchen og vores samarbejdspartnere for at undersøge mulighederne for afholdelse af Formland Spring i marts. Vi har fået mange positive tilkendegivelser fra udstillerne, og vi melder mere ud, så snart vi har detaljerne på plads,” udtaler Flemming Andersen, projektleder for Formland, og han glæder sig over den store opbakning, der har været fra branchen.

aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

06.03.2026Designbase.dk

Imerco leverer et nyt rekordresultat

06.03.2026Designbase.dk

Kvindelige ledere halter fortsat efter på løn

05.03.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

Midt i debat om sikkerhed: Mor til tre kalder slyngevuggen “helt afgørende”

05.03.2026Xilium

Sponseret

Hvorfor e-conomic stadig kan være den rette løsning til din virksomhed, selvom i er vokset.

05.03.2026Designbase.dk

Færre danske virksomheder går konkurs

05.03.2026Designbase.dk

Forbrugerne famler i kemijunglen

04.03.2026Designbase.dk

SMV’er bakker op om juniormesterlære

04.03.2026Designbase.dk

Nye regler om løngennemsigtighed på vej

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023