Et bæredygtigt lys i mørket

PR-foto..

De nye, håndvævede rattanlamper fra Villa Collection Denmark er skønne at skue - og gode for samvittigheden. Rattan bidrager nemlig til at bevare regnskoven og er desuden et af de hurtigst voksende materialer til møbelfremstilling.

De flotte rattanlamper, som fås i tre forskellige størrelser, giver et blødt og elegant lys. Lamperne fra Villa Collection Denmark er håndvævede af naturlig, indonesisk rattan, som er kendt for at være et holdbart, men let materiale. Let er også plejen af lamperne, der blot skal tørres over med en fugtig klud.

- HCL

aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

30.01.2026Designbase.dk

Når lyset bliver levende

28.01.2026Designbase.dk

En branche i bevægelse – med fornyet optimisme

28.01.2026Designbase.dk

Nærvær, nye navne og design med retning

27.01.2026Designbase.dk

Designpris til 2nd Source

26.01.2026Designbase.dk

Et nyt skridt mod cirkulær tænkning i tæppebranchen

22.01.2026Designbase.dk

Her tager fremtidens home living form

21.01.2026Designbase.dk

Naviger rundt i Stockholm Design Week

20.01.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Den nye OOhh Jug forener funktion og æstetik

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023