Over 300 udstillere deltager i Nordstil 2020

Til september vil Nordstil være en af de første forbrugervaremesser, som skal afholdes siden udbruddet af coronavirus. Mere end 300 udstillere deltager.

Foto: Nordstil..

Måneder med messeaflysninger kommer ikke til at stoppe Nordstil fra at finde sted fra den 5. til 7. september i år. Og med over 300 udstillere bliver det slået fast, at industrien har behov for at mødes og placere ordrer igen.

Størstedelen af udstillerne er virksomheder i bolig-, livsstils- og brugskunstbranchen.

“Med den kommende Nordstil planlægger vi en forsigtigt, men nødvendig genstart af messekalenderen. Grundet den korte tid mellem planlægning og eksekvering samt densiteten af messer i september, er antallet af udstillere denne sensommer som forventet lavere end normalt”, siger Susanne Schlimgen, direktør hos Nordstil. 

- HCL

aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

18.03.2026Designbase.dk

Ny emballageforordning træder i kraft i august

16.03.2026Designbase.dk

Mindre bøvl, mere virksomhed

13.03.2026Designbase.dk

Antidumpingtold på 79 pct. har ramt den danske designbranche

12.03.2026Designbase.dk

Dansk erhvervsliv i stor, fælles kampagne mod formueskat

12.03.2026Antex Plast A/S

Sponseret

Fra designvision til plastproduktion

11.03.2026Designbase.dk

Grønne udsagn var vildledende

11.03.2026Designbase.dk

Nuura styrker ledelsen med ny COO

06.03.2026Designbase.dk

Imerco leverer et nyt rekordresultat

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023