Over 300 udstillere deltager i Nordstil 2020

Til september vil Nordstil være en af de første forbrugervaremesser, som skal afholdes siden udbruddet af coronavirus. Mere end 300 udstillere deltager.

Foto: Nordstil..

Måneder med messeaflysninger kommer ikke til at stoppe Nordstil fra at finde sted fra den 5. til 7. september i år. Og med over 300 udstillere bliver det slået fast, at industrien har behov for at mødes og placere ordrer igen.

Størstedelen af udstillerne er virksomheder i bolig-, livsstils- og brugskunstbranchen.

“Med den kommende Nordstil planlægger vi en forsigtigt, men nødvendig genstart af messekalenderen. Grundet den korte tid mellem planlægning og eksekvering samt densiteten af messer i september, er antallet af udstillere denne sensommer som forventet lavere end normalt”, siger Susanne Schlimgen, direktør hos Nordstil. 

- HCL

aida a/s

Sponseret

Skab varme i køkkenet med RAW teak – naturlige redskaber med rodfæste i nordisk æstetik

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

30.12.2025Designbase.dk

Danmark importerer varer fra Kina for 119 mia. kr.

29.12.2025Designbase.dk

Stof frikendt af EU – men virksomheder hænger på gammel lovgivning

23.12.2025Designbase.dk

2025 er en medarbejderjul: Dyr julekalender koster 27,4 mia. kr.

23.12.2025Designbase.dk

Danskerne klikker flere pakker hjem end nogensinde før

22.12.2025Designbase.dk

Nu banes vejen for at styrke butikslivet og udviklingen i Danmarks lokalsamfund

22.12.2025Designbase.dk

Danske konkurser falder

19.12.2025Designbase.dk

Politianmeldt for vildledning

18.12.2025Designbase.dk

Mange virksomheder arbejder aktivt med diversitet og inklusion

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023