A Simple Mess uden Louise Dorph

Louise Dorph siger farvel til brandet A Simple Mess for at fokusere mere på at designe for andre, blogge og skabe unika kunst.

Pressefoto: A Simple Mess / F&H.

Louise Dorph har netop offentliggjort at hun slipper samarbejdet omkring A Simple Mess for at kunne fokusere på andre og flere projekter. Brandet kører dog videre hos F&H, hvor det har holdt til siden 2016

”Jeg har længe haft en drøm om at have mere frihed til at blogge, skabe unika kunst, designe for andre og til at udvikle på nye koncepter for forskellige firmaer og butikskæder. Derfor overlader jeg trygt A Simple Mess i F&H’s hænder og takker af for et sjovt og dejligt samarbejde i Viborg. Jeg var med til at bygge et smukt designbrand op, nu slipper jeg min lille baby og glæder mig til at starte nye spændende projekter op”, lyder det fra Louise Dorph på hendes hjemmeside.

aida a/s

Sponseret

Skab varme i køkkenet med RAW teak – naturlige redskaber med rodfæste i nordisk æstetik

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

09.12.2025Designbase.dk

Byrder for 6 mia. kr. fjernes fra erhvervslivet

09.12.2025Designbase.dk

Iværksætterne hjælpes i gang

08.12.2025Designbase.dk

Danske digitale løsninger skal lette EU byrder for 87 mia. euro

08.12.2025Designbase.dk

Pas på, når der handles på udenlandske webshops

05.12.2025Designbase.dk

EU Ecolabel slår rekord

04.12.2025Designbase.dk

Sandkasse for iværksættere

02.12.2025Designbase.dk

JYSK sætter ny standard med rekordresultater i 2024/25

02.12.2025Designbase.dk

Danish Design Award 2025: Innovation og ansvar i dansk design

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023