Södahl akrylduge til forårets fejringer
Når der skal pyntes op til påske, fødselsdagen skal fejres – eller tirsdagen bare være lidt mere festlig og farverig – er Södahls lækre akrylduge både super flotte og praktiske. Nu lanceres fire forårsversioner, og her er både velkendte udtryk og helt nye look.
Foto: F&H Group
Med den nye dug Hooray, der stråler i skønne akvarelfarver, er der dækket op til en festlig og fantastisk fødselsdag – med alt fra ballondyr og kager til flag og gaver. Som alle akryldugene er Hooray i 100 % bomuld og STANDARD 100 by OEKO-TEX® med en praktisk, skridsikker bagside.
Mød den søde påskehare
Søde silhuetter af harer, smukke forårsblomster i farverigt flor og naturligvis påskeæg. Det nye design Easter Blossom sætter med enkle midler en let og hyggelig påskestemning, der favner hele familien.
Som også de tre andre forårsversioner af akryldugene er Easter Blossom 140 centimeter bred og matcher med sin raffinerede farvesætning på fineste vis både gamle påsketraditioner og tidens nordiske boligtrend.
Royale nyheder
Et frækt og optimistisk look – det er Solaris. Et ultramoderne design, hvor store grafiske prikker i en flot Royal Blue-farve nonchalant er drysset på en offwhite baggrund. Enkelt og iøjnefaldende på samme tid.
Endelig fås nu også Gingham-mønstret som akryldug. Her giver klassiske køkkentern et lækkert retro-look og en trendy tidløshed, understreget af den flotte Hedge Green-farve. Nyd nyhederne fra Södahl, der hver især udgør et flot afsæt for et dejligt forår – fyldt med glæde og fest.