Æstetisk design gør sin entré

Foto: Roohn & Rahn..

Repó fra Roohn & Rahn er et elegant konsolbord holdt sammen af to solide hylder og en rundstok i bunden. Anvendes bordet som entrémøbel, er der gjort plads til en række sko på gulvet, imens den nederste hylde er tænkt til genstande, som skal være lettilgængelige. 

Repó er skabt uden skuffer og rum, og lægger dermed op til et konstant skift i udtryk alt efter hvad man vælger at udstille. Møblets enkelthed gør, at man på fineste vis løser opgaven som pladsbesparende entrémøbel.

Det nyfortolkede konsolbord kan dog også rumme håndklæder, duftlys og toilettaske på badeværelset. I køkkenet kan Repó elegant fungerer til opbevaring af tallerkerner, keramik og skåle, mens bøger, blomster og personligt nips kommer til deres ret i stuen.

- HCL

aida a/s

Sponseret

Vanilla eller Chocolate? Ny minikop med stor personlighed

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

23.04.2026Designbase.dk

Feel Design vil ind på det danske møbelmarked

14.04.2026Designbase.dk

Salone 2026 samler over 1.900 udstillere og lancerer nye initiativer

13.04.2026Designbase.dk

FurnitureFair vokser: Messe C samler branchen i Fredericia

13.04.2026OJ Living ApS

Sponseret

OJ Living skruer op for sin messestrategi

10.04.2026House Nordic ApS

Sponseret

Vi skaber rum til vækst

10.04.2026Grafu baldai, Ltd.

Sponseret

Fra Litauen med håndværk: GRAFU bringer polstrede kvalitetsmøbler til Skandinavien

10.04.2026Wacore A/S

Sponseret

Vandsengen er tilbage – oplev en ny standard for komfort, støtte og søvnkvalitet

08.04.2026Designbase.dk

Dansk møbelkæde kollapser efter konkurs i moderselskab

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023