Broderi på bordet

Foto: Langkilde & Søn..

Broderiet har fået sig en revival og med broderede duge og servietter fra Langkilde & Søn, kan man nu dække det fineste forårsbord til sine gæster. Gå elegant og klassisk til værks med de broderede elementer, og giv borddækningen et moderne twist.

Langkilde & Søn har en lang designtradition med flag-produktion i bagagen, og senere kom serien Nordic Way of Celebration til, som består af fine servietter, bordløbere og flagranker lavet af flagdug.

Det slidstærke materiale gør, at man kan dække bordet igen og igen, år efter år, helt i tråd med nutidens genbrugstanke, hvor ting går i arv, og får pustet nyt liv i sig.

- HCL

Stockholm Furniture Fair

Sponseret

Stockholm Furniture Fair 2025 fremhæver fremtidens konstruktion og hænderne bag håndværket

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

28.04.2025Designbase.dk

Basic & More er blandt Danmarks hurtigst voksende kæder

24.04.2025Quilts of Denmark A/S

Sponseret

Så er det sæson for sommerdyner

24.04.2025Designbase.dk

Nyt koncept skal sætte nye standarder for Formland

23.04.2025Witt

Sponseret

iRobot lancerer Roomba® Max 705 Vac-robot + AutoEmpty™-dock

23.04.2025F&H Group A/S

Sponseret

Hoptimist tager med på sommerens eventyr

22.04.2025Designbase.dk

Nyt initiativ sætter fokus på grøn omstilling

22.04.2025F&H Group A/S

Sponseret

Livet er for kort til kedelige gaver – giv en, der holder sig i gang

18.04.2025Designbase.dk

Designing happiness

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023