Farver på bordet

PR-foto..

Nyhederne i Kusintha-serien fra Bitz giver anledning til at opfriske hjemmet med fine farver. Både salatskålene og vaserne er produceret i changerende genbrugsglas i Spanien, og de farverne er afstemt, så de matcher de reaktive glasurer i stentøjsserien

Genbrugsglasset har et unikt, rustikt formsprog, og det er oplagt at mikse det grønne, blå og/eller amber glas på kryds og på tværs med stentøjet for et eksperimenterende, legende look, der sofistikeret stråler af farveglæde.

Kusintha-vasen i genbrugsglas har samme klassiske form som Bitzs stentøjsvaser og matcher samtidig seriens fantastiske farver.

- HCL

aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

22.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

PICCOLO Fermo 14” fra Witt Pizza sænker prispunktet - ikke ambitionerne

12.01.2026aida a/s

Sponseret

Nyheder til bordet fra Confetti

27.11.2025Designbase.dk

Kram & kærlighed siden 1996

24.11.2025Designbase.dk

Borddækning – skab stemningen til fest

24.11.2025aida a/s

Sponseret

RAW Jul inviterer naturen indenfor

21.11.2025aida a/s

Sponseret

Confetti udvider farveuniverset: Vanilla samler paletten – og Chocolate melder sin ankomst

12.11.2025Designbase.dk

En julehyldest til kunsthåndværket

10.11.2025Designbase.dk

Blå jul

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023