Hamonoya er ny distributør for Patisse

Hamonoya er ny distributør for Patisse i Danmark, Norge, Sverige, Island og Finland.

Hamonoya er ny distributør for Partisse i Norden. Foto: Patisse

”Vi er begejstrede over det nye samarbejde. Vi er allerede lagerførende på de fleste varer, og vi kan derfor sende ud til kunderne med det samme”, lyder det.

Patisse-kollektionen kan naturligvis ses i showroom’et i Glostrup. 

”Vi glæder os til at arbejde sammen med Patisse, som er kendt som en specialist inden for bagværk og bagetilbehør. Filosofien bag Patisse er at skabe kvalitetsprodukter til rimelige priser og at være på forkant med markedet gennem innovative produktudviklinger. 

”Vi er sikre på at have fundet den rigtige partner i Hamonoya til distribution af vores brand i Skandinavien. I mere end 35 år har vi fremstillet et meget bredt sortiment af udstyr til kvalitetsbagværk til et rimeligt prisniveau, og vi arbejder løbende på nye, innovative produktudviklinger. Vi har lært Hamonoya at kende som en dedikeret virksomhed med et stort netværk og stor erfaring med markedsføring af eksklusive køkken- og bageprodukter, og vi er sikre på, at de vil lykkes med at give vores Patisse-brand en stærk position i hele Skandinavien", lyder det fra Patisse.

Hos Hamonoya er man også begejstrede for at være ny distributør for Patisse og for at kunne føje deres produkter til sortimentet. 

”Vi glæder os over at kunne arbejde sammen med endnu et brand, der er specialist på sit felt. Vi ser frem til at introduceres deres klassikere og nyheder indenfor bagetilbehør”, siger Eva Veileborg Hald, adm. direktør i Hamonoya.

Formex

Sponseret

Formex kickstarts the design autumn

Formland

Sponseret

Speak Up!

Relateret indhold

20.08.2025Witt Denmark A/S

Sponseret

The Craft Collection™ fra Sage: Når espresso kræver det bedste udstyr

12.08.2025Designbase.dk

Adelante fortsætter med at vokse

08.08.2025Designbase.dk

Ohlsson & Lohaven køber Hippie de Luxe

31.07.2025Witt Denmark A/S

Sponseret

Rent vand i ét sip – BRITAs nye filterflasker filtrerer, mens du drikker

30.07.2025Designbase.dk

Kendiskok lancerer ny køkkenkollektion

22.07.2025Witt Denmark A/S

Sponseret

Gamechanger fra iRobot: Roomba® Max 705 Combo - virksomhedens mest avancerede 2-i-1 robot til dato!

07.07.2025aida a/s

Sponseret

Er det her den nye måde at servere is på?

25.06.2025Witt Denmark A/S

Sponseret

Uafhængige tests viser: BRITAs bedste filter kan reducere PFAS med op til 80 %

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023