Malene Birgers vævede komplement

Nye puder fra New Works.

Nu præsenteres puderne Ikat og Graphic fra News Works og Malene Birger under kollektionen “Additional”. Stilarterne og ideerne bag den nye kollektion er baseret på Malene Birgers hengivenhed til rå, intuitive og kontrastfyldte grafiske kunstværker, som tilfører et dynamisk og abstrakt udtryk til produkterne.

Det vævede mønster på Ikat Cushions er inspireret af Malene Birgers mange rejser til orientalske lande. Ikat fås i to størrelser og i farverne mørkebrun og sort. Graphic Cushions har et vævet mønster, som er inspireret af Malene Birgers egne kunstværker og malerier. Graphic fås i to størrelser og i farverne sort og marineblå.

Dimex aps

Sponseret

Nordstil Summer 2026: Fokuseret og fuld af nye produkter til efterår og vinter

Formland

Sponseret

Udstillere klar med spændende nyheder på Formland Spring

Relateret indhold

01.07.2026Lübech Living ApS

Sponseret

OOhh Collections nye design: CLAY

01.07.2026Formland

Sponseret

Et stærkt udstillerfelt ser frem til Formland i nye rammer

23.06.2026Designbase.dk

Relevans er nøglen til fremtidens Formland

19.06.2026Designbase.dk

idd cologne fastholder urban strategi i 2026

17.06.2026Designbase.dk

Formex løfter nye designnavne frem

16.06.2026Designbase.dk

3daysofdesign 2026: København som designhovedstad

08.06.2026Formland

Sponseret

OPLEV DEN NYE TREND ZONE PÅ FORMLAND AUTUMN 2026

08.06.2026Formland

Sponseret

Få de vigtigste indsigter om trends, forbrugere & fremtid

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023