Sov sødt og økologisk

PR-foto..

En god nattesøvn er vigtig for hele organismen både fysisk og psykisk. Samarbejdet mellem designer og multikunstner Jim Lyngvild og Koustrup & Co. er ikke nyt med hans Treasures-kollektion. Nyt er til gengæld det smukke, luksuriøse sengetøj i svalende økologisk bomuld.

Sengetøjet fås i enten kølige blå nuancer med et kraftfuldt træ på den ene side og et hollandsk 1700-tals kakkelmønster på den anden - eller i knitrende rent hvidt med en overdådig, farverig højsommer-blomstereng på hver side, som ovenikøbet også er forskellige. Sengetøjet kan altså skifte karakter alt efter humør.

Sengetøjet findes også i en ensfarvet variant og er tilgængelig i farverne: sand, støvet mørkeblå og koksgrå.

- HCL

aida a/s

Sponseret

RAW fejrer 10-års jubilæum med nyt stel i porcelæn

Formland

Sponseret

Formland skruer op for messens faglige program

Relateret indhold

17.08.2026Designbase.dk

7 greb, der kan styrke julehandlen

17.08.2026Designbase.dk

Julen skal kunne mærkes og opleves

13.08.2026Designbase.dk

Ambiente styrker internationalt projekt- og kontraktmarked

12.08.2026Designbase.dk

Heimtextil udvider Bed, Bath & Living med nyt koncept

11.08.2026Quilts of Denmark A/S

Sponseret

Når et lagen ikke ”bare” er et lagen

11.08.2026Designbase.dk

Farver, mønstre og en stærk designintuition

07.08.2026Designbase.dk

Heimtextil udvider tæppesatsning med nyt premiumområde

06.08.2026Lübech Living ApS

Sponseret

OOhh Collection - Zero Waste Paper

Hold dig opdateret med designbase.dk

Bliv en del af design- og interiørbranchens eksklusive fællesskab. Få indsigt i de nyeste produkter, trends og tendenser, spændende interviews, temaer, unikke jobtilbud og spændende events.

Se flere temaer

Events

Se alle

Copyright 2023